img

Bankowanie kolagenu za pomocą Ultherapy

Nasz poziom kolagenu zaczyna się obniżać w tempie 1% rocznie od 25 roku życia, co jest dość przerażającą statystyką. Jednakże, wzrasta świadomość korzyści płynących z zabiegów regenerujących kolagen, takich jak Ultherapy, wśród osób w wieku 29-45 lat, które stanowią 70% wszystkich pacjentów poddających się Ultherapy®. Ta obeznana ze skórą grupa odbiorców dostrzegła korzyści płynące z inwestowania w swój "bank kolagenu" dla lepszej skóry w dłuższej perspektywie i stosuje go jako środek zapobiegający starzeniu się skóry.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest najbardziej obfitym białkiem w ludzkim organizmie i jest substancją, która utrzymuje ciało razem. Znajduje się on w kościach, mięśniach, ścięgnach i skórze.

Kolagen jest uważany za "rusztowanie dla skóry", jak fundamenty domu, ponieważ zapewnia siłę i strukturę, tworząc optymalne wsparcie. Pomaga utrzymać jędrność i sprężystość skóry, wspierając jednocześnie jej wyrzeźbione kontury. Stanowi 75% suchej masy skóry i jest najbardziej rozpowszechniony w drugiej warstwie skóry - skórze właściwej. Kolagen odgrywa ogromną rolę w zmniejszaniu widoczności drobnych linii i zmarszczek oraz przyczynia się do tego, że skóra wygląda młodziej i bardziej energicznie.

W jaki sposób Ultherapy® stymuluje poziom kolagenu?

Zdolność organizmu do produkcji zdrowej ilości wysokiej jakości kolagenu zależy od wieku, dlatego też coraz ważniejsze staje się "inwestowanie" w kolagen w młodszym wieku. Ultherapy® jest zabiegiem regenerującym kolagen i jest naukowo udowodnione, że stymuluje nowy kolagen i elastynę. Ale jak to działa?

Ultherapy wykorzystuje precyzyjną energię mikroogniskowanych ultradźwięków z wizualizacją (MFU-V) w celu dotarcia do głębokich warstw strukturalnych skóry, co nie narusza jej powierzchni. Po zabiegu, proces naprawy tkanek organizmu stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny, co powoduje stopniowy efekt liftingu.

Pacjenci obecnie uznają korzyści płynące z Ultherapy® jako pierwszej linii leczenia dla utrzymania skóry i jej optymalnego zdrowia. Rezultaty niechirurgicznego zabiegu Ultherapy® pozwalają skórze naturalnie podnieść się i napiąć, dzięki czemu pacjenci mogą uzyskać podniesioną środkową część twarzy, bardziej zdefiniowaną linię szczęki i szyi lub naturalnie wyglądające podniesienie brwi.

Ultherapy® w wieku 20-30 lat

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie korzyści płyną z zabiegu stymulującego kolagen, zanim pojawią się jakiekolwiek linie lub zmarszczki? W najprostszych słowach: Ultherapy® może pomóc spowolnić proces starzenia się w dłuższej perspektywie, jednocześnie dając Ci zauważalny lifting i napinając skórę w krótkim okresie czasu. Ultherapy® jest nieinwazyjnym zabiegiem dla osób dążących do uzyskania bardziej zarysowanej linii żuchwy lub lekko uniesionych brwi. Największe zyski pacjentów w tej kategorii to:

  • Rezultaty są widoczne po dwóch do trzech miesięcy po zabiegu
  • Długotrwałe rezultaty utrzymujące się do roku do osiemnastu miesięcy
  • Przechowywanie kolagenu na przyszłość

Zamiast zaniku kolagenu w tempie 1% rocznie, Twoje ciało będzie kontynuować produkcję kolagenu, co oznacza, że Ultherapy® może być doskonałym środkiem zapobiegawczym dla starzenia się.

Ultherapy® w wieku 40 lat +

Nie martw się, korzyści nie są tylko dla młodszej publiczności. Jeśli zabieg Ultherapy® nie był opcją dostępną w wieku 20 lub 30 lat, dobrą wiadomością jest to, że nie jest za późno. Działa on tak samo jak wyżej, wysyłając skoncentrowane fale ultradźwiękowe w głąb skóry i mięśnia SMAS. Skierowane są do wewnętrznych, głębszych warstw skóry, gdzie fale ultradźwiękowe podgrzewają leżącą u ich podłoża tkankę, aby aktywować reakcję organizmu na leczenie, co z kolei stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Dlatego też, istnieją ogromne korzyści dla pacjentów w wieku od czterdziestu do sześćdziesięciu lat, którzy utracili kolagen i elastynę, u których występuje również większa wiotkość skóry. Dla tych pacjentów Ultherapy® może napiąć i podnieść środkową część twarzy, szyję, linię żuchwy, skórę pod oczami i na czole, jak również delikatnie podnieść brwi, tworząc niechirurgiczny lifting oczu. Może być nawet stosowana do ujędrniania skóry dekoltu i brzucha. Zapewnia naturalnie wyglądające rezultaty i długotrwałe korzyści.

Jacek Wójcik

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również