img

CO TO SĄ ZASTRZYKI KOSMETYCZNE?

W czasie kryzysu Covid-19 nadal otrzymywaliśmy wiele zapytań dotyczących zastrzyków kosmetycznych lub "wypełniaczy", ponieważ są one powszechnie znane. Pomyśleliśmy więc, że warto byłoby podać kilka informacji na temat tych coraz bardziej popularnych zabiegów przeciwzmarszczkowych i wypełniaczy skórnych.

Wypełniacze

Jak sama nazwa wskazuje, wypełniacze skórne wygładzają skórę, wypełniając zmarszczki w celu skorygowania oznak starzenia się, natomiast Botox jest neurotoksyną, która blokuje komunikację między mięśniem a nerwem. Najbardziej znanymi markami wypełniaczy stosowanych do wypełniania ust są Restylane i Juvéderm, obie są kwasowymi wypełniaczami hialuronowymi. Są one wykonane z substancji podobnych do tych występujących naturalnie w organizmie, a więc niealergicznych, mają zdolność przyciągania i zatrzymywania płynów oraz stymulowania kolagenu.

Rezultaty są natychmiastowe, ale faktyczne osiedlenie się może trwać nawet do miesiąca. Efekty zabiegu są tymczasowe, ponieważ wstrzykiwany kolagen zostanie wchłonięty do organizmu.

We wcześniejszym blogu "7 popularnych pytań na temat wypełniaczy do ust" poruszyliśmy kwestię tego, jak rośnie pragnienie nabrzmiałych ust ze względu na Instagram i wpływy takie jak wszechobecna Kylie Jenner.

Dzięki zastosowaniu wypełniaczy hialuronowych w celu uzyskania pełnej, ciężkiej wargi Kylie lub nawet nieco bardziej pulchnej wargi, naturalna woda w tym obszarze jest korygowana, aby uzyskać pożądany, naturalny, ale pełniejszy wygląd. Rezultaty są natychmiastowe i mogą trwać nawet do 18 miesięcy, a po pewnym czasie obrzęku usta nie powinny czuć się inaczej, gdy są podawane przez profesjonalistę takiego jak dr Di Mauro.

Oprócz wypełniaczy do ust, wypełniacze hialuronowe mogą korygować zmarszczki i bruzdy, takie jak fałdy nosowo-wargowe i obkurczające się usta spowodowane paleniem tytoniu lub po prostu naturalnym uzyskaniem. Regularnie stosuje się go również do przemodelowania obszarów twarzy, które utraciły głębokość kości lub wymagają poprawy poprzez modelowanie konturów, w tym kości policzkowych i szczęki. Blizny po trądziku i ospie wietrznej mogą być również poprawione przez tego typu zabiegi.

Istnieją również syntetyczne wypełniacze, które nie są w żaden sposób podobne do naturalnych substancji ciała, które mają tendencję do znacznie dłuższej trwałości.

Chirurgia wypełniająca skórę wymaga bardzo bliskiego kontaktu z klientem, dlatego też wszystkie operacje wypełniająca skórę były wstrzymywane przez cały czas trwania kryzysu, ale dobra wiadomość jest taka, że teraz, gdy kliniki ponownie otwierają się w Hiszpanii, możliwe jest umówienie się na wypełnienie ust w Marbelli.

Wymagania

Spowolnienie objawów starzenia się za pomocą zastrzyków przeciwzmarszczkowych jest obecnie tak powszechne, że dla wielu osób jest to tylko kolejny element ich pielęgnacji, makijażu i ogólnej rutyny utrzymania. Dzięki zastrzykom przeciwzmarszczkowym, takim jak Botox (Botulim Toxin typu A), możliwe jest wymazanie tych małych znaków tell-tale, takich jak kurze łapki i drobne linie wokół oczu i czoła, aby osiągnąć subtelne bardziej czujny wizaż.

Wszyscy słyszeliśmy o stronach Botox i istnieje wiele innych rodzajów dostawców, jednak ważne jest, aby zrozumieć, że choć proces jest minimalnie inwazyjny to nadal jest zabieg chirurgiczny, który powinien być podawany przez profesjonalistę z dużym doświadczeniem w estetyce twarzy.

Wstrzyknięcia są kierowanie małych dawek Botoxu do pożądanych obszarów w celu zamrożenia mięśni, co daje bardziej zrelaksowany, świeży i całkowicie naturalny wygląd. Potrzeba około 15 minut, aby zakończyć proces, a wyniki można zobaczyć już od trzech dni do kilku tygodni i będzie trwać do 3 miesięcy.

Jacek Wójcik

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również