img

CoolSculpting i aplikatory CoolSculpting

Tak bardzo, jak możemy starać się utrzymać nasze ciała wyglądają jędrne i konturowe, czasami czuje się prawie niemożliwe, aby usunąć pewne uporczywe wybrzuszenia tłuszczu poprzez typowe metody diety i ćwiczeń. Nie oznacza to jednak, że musimy po prostu znosić te wybrzuszenia tłuszczu, ponieważ istnieją metody i zabiegi kosmetyczne opracowane specjalnie w celu rozwiązania tego problemu. CoolSculpting jest zabiegiem, który działa w celu zmniejszenia wyglądu tych uporczywych wybrzuszeń tłuszczu, a co więcej, jest to, że może być stosowany w wielu różnych obszarach ciała. Ponadto, jest to również zabieg, który posiada kilka różnych "aplikatorów", które mogą pomóc w wyspecjalizowaniu zabiegu do stosowania na jeszcze większej liczbie potencjalnie uporczywych obszarów tłuszczu na ciele. Jeśli brzmi to jak zabieg, który może w jakiś sposób Cię zainteresować, to możesz chcieć czytać dalej, ponieważ ten artykuł będzie przechodził przez proces leczenia, jak również niektóre z różnych aplikatorów i jak one działają, co powinno dać Ci pewność wiedzy, aby zdecydować, czy chcesz tego zabiegu dla siebie.

Decydując się na wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne jest to zazwyczaj dość duża decyzja i zrozumiałe jest, że wielu z nas może być zdenerwowanych przed wejściem do takiego środowiska. Dlatego ważne jest, aby mieć zaufanie do kliniki, że planujesz wybrać, aby mieć CoolSculpting, lub w rzeczywistości każdy zabieg kosmetyczny wykonywane na Ciebie. W tym celu, byłoby mądre, aby rozważyć przejście do The Cosmetic Skin Clinic. W The Cosmetic Skin Clinic dysponujemy zespołem profesjonalnych lekarzy zajmujących się wszystkimi oferowanymi przez nas zabiegami, dzięki czemu mogą się Państwo czuć komfortowo wiedząc, że przychodząc do nas są Państwo w bezpiecznych, doświadczonych rękach. Ponadto korzystamy z produktów najlepszych marek, a nasze zabiegi cieszą się renomą dzięki najwyższej jakości rezultatom; jest to dziedzictwo, które z dumą zamierzamy utrzymać.

Zabieg

CoolSculpting działa poprzez dostarczanie precyzyjnie kontrolowanego chłodzenia do komórek tłuszczowych. Powoduje to, że komórki tłuszczowe krystalizują się i obumierają, po czym organizm wykorzystuje swój własny metabolizm do ich przetworzenia i pozbycia się. Proces ten trwa kilka tygodni, co oznacza, że rezultaty zabiegu powinny zacząć być widoczne po około czterech do sześciu tygodni, ze stopniową poprawą aż do około szesnastu tygodni po pierwszym zabiegu.

Aplikatory

Istnieje wiele różnych rozmiarów i kształtów aplikatorów do tego zabiegu, z których każdy działa nieco inaczej i jest bardziej wyspecjalizowany w ukierunkowaniu na określone obszary tkanki tłuszczowej. Na przykład aplikator CoolMini jest przeznaczony do leczenia mniejszych i/lub trudno dostępnych wybrzuszeń tkanki tłuszczowej. Aplikator ten jest wyposażony w niewielki pojemnik próżniowy, dzięki czemu idealnie nadaje się do leczenia tłuszczu podżuchwowego, czyli tłuszczu pod brodą (podwójny podbródek). Jest on również skuteczny w leczeniu tkanki tłuszczowej z biustonosza oraz tkanki tłuszczowej wokół kolan i kostek. Inne aplikatory to CoolSmooth Pro - stosowany w leczeniu zewnętrznych partii ud - oraz CoolPetite advantage, który ma kształt miseczki, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem w leczeniu i redukcji dłuższych obszarów tkanki tłuszczowej, takich jak brzuch, górne partie ramion i wewnętrzne partie ud.

Michał Kaczmarek

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również