img

Czy CoolSculpting jest bezpieczny?

Masz podwójny podbródek, chwiejące się ramiona czy uparty tłuszcz brzuszny, który po prostu nie drgnie? Wszyscy mamy obszary naszego ciała, które sprawiają, że czujemy się niepewnie i pomimo naszych wysiłków, aby je zmienić, czasami po prostu potrzebujemy trochę dodatkowej pomocy.

CoolSculpting jest zatwierdzoną przez FDA formą redukcji tkanki tłuszczowej, która wykorzystuje mroźne temperatury do rozkładu tkanki tłuszczowej. Ta niechirurgiczna procedura nie uszkadza sąsiednich komórek, lecz jest ukierunkowana na obszary tłuszczu za pomocą próżniowego aplikatora, który chłodzi komórki tłuszczowe. Jak to działa? CoolSculpting, znany również jako kriolipoliza, jest nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym, który jest podobny do liposukcji w sposób ukierunkowany na precyzyjne obszary tkanki tłuszczowej. Nie wiąże się jednak z zabiegiem chirurgicznym, znieczulającym, a więc niesie mniejsze ryzyko niż liposukcja. Zabieg ten może trwać do godziny, a jego rezultaty trwają około 4-6 miesięcy, kiedy komórki tłuszczowe rozpraszają się z organizmu. Średnio, większość pacjentów doświadczy 20% spadku tkanki tłuszczowej z obszarów docelowych, choć może on być różny i nawet wyższy w zależności od osoby.

Czy jest wysoki wskaźnik powodzenia? Przy mniejszym ryzyku i efektach ubocznych, CoolSculpting ma wysoki wskaźnik sukcesu w redukcji obszarów uporczywej tkanki tłuszczowej. Żaden zabieg kosmetyczny nie jest cudownym lekarstwem na uparty tłuszcz w organizmie, ale w połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami, wyniki mogą być bardzo zauważalne. Badania wykazały, że mierzone za pomocą suwmiarki, klienci tracą średnio od 14,67% do 28% tkanki tłuszczowej w obszarach docelowych.

Jak już mówiliśmy, CoolSculpting nie jest zabiegiem chirurgicznym i dlatego wiąże się z mniejszym ryzykiem niż podobne zabiegi. Badania wykazały, że nie powoduje on obniżenia poziomu lipidów i funkcji wątroby, ani nie powinien uszkadzać skóry. Niektóre osoby odczuwają pewien dyskomfort i drętwienie po rozpoczęciu ssania, ale większość donosi, że ból ustępuje po około 10 minutach. W rzeczywistości niektórzy pacjenci faktycznie zasnęli podczas zabiegu. Czy to jest tego warte?

CoolSculpting jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na rzeźbienie ciała bez konieczności poddawania się zabiegowi chirurgicznemu. W przeciwieństwie do ćwiczeń i ścisłej diety, zabieg ten niszczy docelowe komórki tłuszczowe, które organizm naturalnie pozbywa się w kolejnych tygodniach, co oznacza, że nie mogą one wrócić lub rozszerzyć się wraz z przyrostem wagi. W przeciwieństwie do podobnych metod, takich jak liposukcja, CoolSculpting nie wymaga manipulacji tkankami, operacji ani znieczulenia i nie wymaga czasu na powrót do zdrowia; większość pacjentów wznawia normalną aktywność tego samego dnia.

Michał Kaczmarek

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również