img

Karboksyterapia- hit czy kit?

Karboksyterapia jest reklamowana jako skuteczna kuracja, która wpływa na redukowanie cellulitu. Jest to rozwiązanie, które będzie alternatywne dla liposukcji oraz botoksu. Metoda niezawodna, jeśli chodzi o sposób na zmniejszenie rozstępów, cieni pod oczami, spłycaniu zmarszczek oraz redukcji podróbka podwójnego. Czy rzeczywiście to rozwiązanie jest wyjątkowe, rewolucyjne?

Jest to odmładzanie z wykorzystywaniem dwutlenku węgla. Zabieg, który obecnie oferowany jest przez większość gabinetów kosmetycznych. Wskazań do jego wykonania będzie wiele. Między innymi brak jędrności skóry, bruzdy, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, rozstępy, zmarszczki, worki pod oczami, kurze łapki, a także wypadanie włosów.

Przez wiele osób ten zabieg jest określany jako przełom w medycynie estetycznej, ponieważ dzięki temu łatwo i szybko będzie można usuwać niedoskonałości ciała i osiągnie się wymarzoną sylwetkę. Karboksyterapię stosuje się również w celach leczniczych, w przypadku niewydolności żylnej, zaburzeń krążenia, objawy Raynauda, owrzodzenia żylakowego czy łuszczycy.

Jak działa ten zabieg?

Polega on na śródskórnym albo podskórnym wstrzykiwaniu z użyciem niewielkiej igły kontrolowanej dawki dwutlenku węgla, który dostaje się do okolicznych tkanek. Efektem tego będzie poszerzenie naczyń krwionośnych i poprawa procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych. Dodatkowo w miejscu, gdzie podaje się CO2 zwiększy się przepływ krwi, która odpowiada za transport tlenu i składników odżywczych. Poprawić można również mikrokrążenie. Karboksyterapia rozbija złogi tłuszczowe, działa pozytywnie na produkcje kolagenu. Dzięki temu mamy sprężysta oraz jędrną skórę. Efekty tak naprawdę będą zaskakujące, podobne do zabiegów operacyjnych. Obecnie uważa się, że to jedna z najlepszych technik dla rewitalizacji skóry.

Efekty karboksyterapii

Karboksyterapia - skuteczna pomoc w walce z niedoskonałościami

Większość kobiet narzeka na cienie oraz worki pod oczami. To nadaje zmęczony i mało atrakcyjny wygląd dla twarzy. Dzięki aplikowaniu CO2 w okolicy konturów oczu będzie można poprawić ich wygląd, usuwać worki i cienie, zmarszczki statyczne w okolicach oczu a także poduszeczki tłuszczowe. Dzięki kilku zabiegom można odzyskać młode oraz świeże spojrzenie.

Kolejne ważne miejsce to okolice dekoltu oraz skóra twarzy. Dzięki zastosowaniu karboskyterapii zwiększy się ilość kolagenu, skóra będzie pogrubiona i bardziej sprężysta. Kobiety często zmagają się także z cellulitem, który odkłada się na udach oraz pośladkach, ramionach, czy brzuchu. Komórki tłuszczowe są mocno wrażliwe na iniekcje CO2, dlatego warto wprowadzić go podskórnie, ponieważ zmienia się w kwas węglowy i pokona problem z komórkami tłuszczowymi. Stymulacja syntezy kolagenu sprawi, że poprawia się wygładzenie skóry i zmniejszy się cellulit.

Karboksyterapia - nie dla każdego

Zabieg będzie wykonywany szybko i bezboleśnie. Uzyskać można szczupłą sylwetkę, gładką elastyczną skórę, zredukować zmarszczki. Jednak nie jest to zabieg dla każdego. Nie może być realizowany przy infekcjach bakteryjnych, wirusowych, nowotworach, u kobiet w ciąży i w okresie laktacji a także przy stanach zapalnych skóry czy zakażeniach grzybiczych.

Michał Kaczmarek

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również