img

KIEDY JEST IDEALNA PORA ROKU NA OPERACJĘ PLASTYCZNĄ?

Nadejście zimy oznacza chłodniejszą pogodę, owinięcie się w ubranie i spędzenie większej ilości czasu w domu. Dlatego też w miesiącach zimowych kalendarz chirurga plastycznego jest bardzo napięty, ponieważ grudzień-marzec jest typowym czasem, w którym ludzie decydują się na operację! Jest to idealny czas na wyzdrowienie po operacji; chusty, aby ukryć wyzdrowienie z liftingu szyi, większe swetry, aby ukryć opatrunki przed powiększeniem piersi i możliwość pozostania w domu jest łatwa.

Tak więc, jeśli myślisz o powiększeniu piersi, rhinoplastyki lub innej procedury, która wymaga operacji i niektóre przestoje zadać sobie te pytania, aby zdecydować, która pora roku operacja plastyczna jest dla Ciebie;

Czy jest jakieś szczególne wydarzenie, na które musisz się przygotować? Augmentacja piersi może trwać do 3 miesięcy, aby wyleczyć się z, na przykład, więc upewnij się, że dzielisz się tą datą ze swoim chirurgiem, aby można było w pełni odzyskać na czas zdarzenia.
Czy będę w stanie poświęcić trochę czasu na powrót do zdrowia? Nie mamy na myśli dnia lub dwóch, jeśli masz operację, powinieneś wziąć dobry tydzień lub dwa na powrót do zdrowia w łóżku. Dlatego wiele osób wybiera operację tuż przed świętami Bożego Narodzenia, aby dać im dobry okres odpoczynku. Ale zależy to również od Twojego stylu życia - jeśli masz dzieci, możesz zdecydować się na operację, gdy są w połowie semestru.
Jeśli zdecydujesz się na zabieg chirurgiczny, poniżej przedstawiamy wady i zalety różnych okresów w roku...

Grudzień - marzec

Jest to zazwyczaj najbardziej ruchliwa pora roku w kalendarzu chirurgów plastyków. Dlaczego? Miesiące zimowe przynoszą większą ilość ubrań, słabsze słońce i więcej czasu w pomieszczeniach, co zapewnia idealne warunki do powrotu do zdrowia. Jest to idealna pora roku na przeprowadzenie "większej", bardziej inwazyjnej operacji, takiej jak powiększenie piersi lub lifting twarzy. Wszelkie siniaki i obrzęki mogą być ukryte pod grubszym ubraniem i szalikiem.

Jest to również idealna pora roku, jeśli masz nadzieję, że wyjdziesz na plażę z większym poczuciem pewności siebie niż kiedykolwiek - po liftingu twarzy i kośćcu na brzuchu potrzeba około 6 miesięcy, a po liftingu oczu lub powiększeniu piersi około 3 miesięcy. Zimowa operacja powinna dać Ci wystarczająco dużo czasu na wyzdrowienie i najlepsze samopoczucie.

Najlepsze zabiegi chirurgiczne: Lifting twarzy, Rhinoplastyka, powiększenie piersi, Blepharoplastyka (lifting oczu) i Tummy Tuck.

Kwiecień-czerwiec

Wiosna nadal może być wspaniałym czasem na operację. Przy cieplejszej pogodzie, ludzie są bardziej nastawieni na lato; plaża, bikini i chcą wyglądać i czuć się jak najlepiej. Jeśli w zimie przybierzesz na wadze, daje to mnóstwo czasu na zmianę kilogramów wakacyjnych, tak aby Twoja operacja przyniosła najlepsze rezultaty. Słońce staje się coraz silniejsze, więc ważne jest, aby znaleźć czas w cieniu, ponieważ ekspozycja na słońce może pogłębić bliznowacenie.

Najlepsze zabiegi chirurgiczne: Chirurgia piersi (Powiększanie piersi, Lifting piersi, Redukcja piersi), modelowanie konturów ciała, takie jak liposukcja i operacje twarzy, w tym Eye Lift.

Lipiec - sierpień

Czas, aby chirurdzy plastyczni wzięli urlop, ponieważ jest to spokojna pora roku! Z pogodą, szczególnie w Marbelli, gorącą i z najsilniejszym słońcem, nie nadaje się do powrotu do zdrowia. Upał będzie się wzmagał i przedłużał pooperacyjne obrzęki, a ponadto bardzo niewygodne jest siedzenie w bandażach i noszenie kompresorów w gorących temperaturach. Nowe blizny powinny być ukryte przed słońcem, ponieważ mogą się opalić i pozostać przebarwione. Jest to również najgorszy okres w roku, aby podjąć operację laserową na skórze, jak to zwykle wymaga kilku miesięcy ukrywania się przed słońcem.

Jeśli zdecydujesz się na operację w miesiącach letnich, posłuchaj uważnie swojego chirurga, aby zoptymalizować swój powrót do zdrowia. Oznacza to powrót do zdrowia w komfortowym, klimatyzowanym domu, a nie przy basenie.

Najlepsze zabiegi chirurgiczne: Botoks, wypełniacze i drobne zabiegi estetyczne.

wrzesień - grudzień

Leniwe letnie dni zamieniają się w chłodniejsze i spokojniejsze tempo życia. To dobra pora roku, aby zacząć planować operację i pozostawić dużo czasu na regenerację przez całą zimę. Dzieci wracają do szkoły, więc będzie więcej czasu na spokojny powrót do zdrowia w domu.

Najlepsze zabiegi chirurgiczne: Chirurgia piersi i operacje twarzy (Eye Lift, Rhinoplastyka, itp.).

Krzysztof Armatys

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również