img

Kolagen w walce o lepszą elastyczność skóry po lecie

Nasza skóra jest często zmęczona po gorących miesiącach letnich, kiedy to zażywamy kąpieli słonecznych. Traci ona swoją jędrność i staje się przesuszona, dlatego gdy nadchodzi jesień, warto pomyśleć o zastosowaniu kuracji, które mogą znacząco poprawić jej kondycję. Pamiętajmy jednak, że o skórę należy dbać nie tylko od zewnątrz, ale również od środka. Dlatego też, warto zastosować płynny kolagen, który może zdziałać prawdziwe cuda!

Płynny kolagen dla zdrowia

Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie zmian w swojej diecie, tak by była ona zdrowa i bardziej zbilansowana. Taki sposób odżywiania wpływa pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie i kondycję fizyczną, ale również na nasz wygląd. Dlatego też, systematyczne dostarczanie naszemu organizmowi pożywienia bogatego w kolagen oraz antyoksydanty, może faktycznie zapewnić naszej skórze sprężystość, jędrność oraz zdrowy i młody wygląd. Niestety, przyswajalność kolagenu zawartego w pożywieniu nie jest zbyt duża, dlatego dobrze jest zapewnić sobie odpowiednią jego suplementację.

Kolagen w płynnej postaci to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, gdyż dobrze się przyswaja, a my nie musimy łykać tabletek. Oprócz tego, w okresie jesiennym często sięgamy po napoje z kofeiną, którą mają nas pobudzić, ale jednocześnie wypłukują z naszego ciała ważne witaminy i minerały. Aby je uzupełnić musimy przyjmować dużo płynów, a w ciągu doby powinno to być co najmniej od 1,5 do 2 litrów wody. 

Piękna skóra o każdej porze roku

Po lecie nasza skóra nie jest w najlepszej kondycji, a okres jesienny niestety nie sprzyja jej regeneracji. Brzydka pogoda i ciągle zmieniające się temperatury mają negatywny wpływ na naszą skórę, dlatego należy zatroszczyć się o nią od wewnątrz. Dzięki kolagenowi nasza skóra pięknie się prezentuje, jest napięta, jędrna i pozbawiona zmarszczek. Im jednak jesteśmy starsi, tym mniej włókien kolagenowych jest w naszej skórze, a gdy kończymy 25 rok życia nasze ciało przestaje być zdolne do ich odbudowy. W rezultacie, zauważamy, że nasza skóra staje się mniej elastyczna i jędrna. Aby ten przykry dla nas proces nie przebiegał zbyt szybko, należy zaopatrywać nasze ciało w kolagen. Pamiętajmy jednak, że nie każdy suplement zawiera kolagen identyczny z tym, który występuje naturalnie w naszym organizmie! Aby mieć pewność co do jakości takiego produktu, warto wybierać sprawdzone suplementy, takie jak DuoLife Collagen.

Stosując go systematycznie przez co najmniej trzy miesiące, spowolnimy procesy starzenia się skóry, a po 4 miesiącach dostrzeżemy poprawę jej napięcia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, powinniśmy przyjmować kolagen w tej postaci przez jak najdłuższy okres czasu.

Rola kolagenu w naszym organizmie

Kolagen, występujący naturalnie w naszym organizmie, jest składnikiem budującym nasze kości, ścięgna, skórę, stawy czy rogówkę oka. Dodatkowo chroni on nasze narządy wewnętrzne i pozwala na utrzymanie ich w odpowiedniej pozycji. Odgrywa on też istotną rolę w naszym układzie immunologicznym, gdyż hamuje rozwój bakterii, komórek rakotwórczych i przenikanie toksyn. Kolagen zapewnia też naszej skórze odpowiednią elastyczność, zapobiega pojawianiu się zmarszczek, cellulitu czy wypadaniu włosów. Dlatego też, kiedy kończymy 25 rok życia powinniśmy zacząć przyjmować kolagen w postaci suplementu, który zapewni nam jędrną i gładką skórę pozbawioną zmarszczek, ale dodatkowo przyczyni się do produkcji większej ilości mazi stawowej i uelastycznienia chrząstek. Dodatkowo, zawartość skrzypu polnego poprawi kondycję naszych włosów oraz paznokci.

 

Michał Kaczmarek

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również