img

Komu powierzyłabyś swoje zastrzyki wypełniające?

Wypełniacze dermalne są świetne. Jeśli chodzi o wybór zabiegu przeciwstarzeniowego, który szybko i skutecznie redukuje zmarszczki i linie mimiczne, trudno jest się kłócić z użyciem wypełniaczy skórnych. Wypełniacze dermalne są wstrzykiwane w obszar zainteresowania i natychmiast wypełniają i napinają skórę, czyniąc ją gładką i wolną od zmarszczek. Choć rezultaty nie są długotrwałe, należą do najbardziej znaczących zabiegów, które pozwalają rozwiązać ten szczególny problem.

Jednak wraz ze wzrostem popularności wypełniaczy dermalnych wzrosła również wielkość rynku - szacuje się, że w UE dostępnych jest obecnie około 160 produktów. W przeciwieństwie do botoksu wypełniacze dermalne nie są jednak lekami wydawanymi wyłącznie na receptę i są klasyfikowane jako wyroby medyczne, a zatem zadanie monitorowania tego, co jest wstrzykiwane i przez kogo, jest o wiele trudniejsze. Obecnie w UE również brak jest jakichkolwiek regulacji, w przeciwieństwie do USA, gdzie mniej niż 10 produktów wypełniaczy skórnych zostało zatwierdzonych przez FDA do użytku kosmetycznego. Przy takiej mnogości różnych nielicencjonowanych produktów na rynku, wybór najlepszej opcji może być polem minowym!

Wypełniacze kwasu hialuronowego są najczęściej stosowanymi wypełniaczami w UE i mają bardzo wysoki profil bezpieczeństwa. Kwas hialuronowy jest substancją występującą naturalnie, obecną w każdym żywym organizmie, jest więc bardzo biokompatybilny i rzadko wywołuje jakiekolwiek reakcje. Szacuje się, że 30 milionów pacjentów na całym świecie zostało poddanych jakiejś formie leczenia kwasem hialuronowym. Używamy tylko wypełniaczy dermalnych i produktów zatwierdzonych przez FDA.

Krzysztof Armatys

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również