img

Korzyści płynące z zabiegów CoolSculpting dla mężczyzn

Mężczyźni z pewnością nie są odporni na negatywne stereotypy związane z obrazem ciała. Od komentarzy "tata bod" do wzmianek o "męskich cyckach" czy "moobach", mężczyźni muszą również poruszać się po własnych płotkach, jeśli chodzi o poprawę ich wyglądu. I o ile zdrowy tryb życia pozostaje kluczowy, to mimo naszych najlepszych starań gromadzą się czasem uparte pokłady tłuszczu. To właśnie tutaj mogą pomóc niechirurgiczne procedury redukcji tkanki tłuszczowej, takie jak CoolSculpting.

Co to jest CoolSculpting dla mężczyzn?

CoolSculpting® dla mężczyzn to nieinwazyjny zabieg zamrażania tłuszczu (kriolipolizy), który, jak udowodniono, zamraża i redukuje uporczywe odkładanie się tłuszczu w całym organizmie. Ta klasyczna technika modelowania sylwetki zapewnia precyzyjnie kontrolowane chłodzenie, aby delikatnie i skutecznie dotrzeć do komórek tłuszczowych pod skórą.

Po zastosowaniu urządzenia CoolSculpting, docelowe komórki krystalizują się (zamarzają) przed wyschnięciem i obumarciem w ciągu kilku tygodni. Następnie organizm pozbywa się ich w naturalny sposób, nadając im bardziej rzeźbiony i przycięty wygląd.

Jak CoolSculpting może pomóc mężczyznom w redukcji tkanki tłuszczowej?

Procedura CoolSculpting wyróżnia się, jeśli chodzi o celową utratę tłuszczu w kluczowych, problematycznych obszarach męskiego ciała. Zabieg został specjalnie zaprojektowany, aby zająć się niepożądanymi obszarami tłuszczu, których dieta i ćwiczenia nie są w stanie zredukować. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy przeszli trening na siłowni, ale nadal są pozostawione z obszarów tłuszczowych w miejscach, które są trudne do zabarwienia, jak abs lub uchwyty miłości.

Procedura ta jest również idealna dla mężczyzn, którzy przenoszą zbyt duże ciężary w podstawowych obszarach, takich jak żołądek czy klatka piersiowa, co sprawia, że jest to bardzo wszechstronna technika redukcji tkanki tłuszczowej. Mężczyźni mogą być również bezpieczni wiedząc, że zabieg działa dzięki licznym opiniom i badaniom klinicznym, które weryfikują jego skuteczność. Do tej pory wykonano ponad 7 milionów zabiegów CoolSculpting na całym świecie, a zapotrzebowanie na ten zabieg wciąż rośnie.

Jakie obszary męskiego ciała można poddać zabiegowi CoolSculpting?

Procedura CoolSculpting została po raz pierwszy zatwierdzona przez FDA (Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków) w 2009 roku i została dopuszczona do stosowania w całym męskim organizmie w następujących obszarach:

  • Region podbródkowy(podwójna broda)
  • Wewnętrzne i zewnętrzne uda
  • Brzuch
  • Flanki
  • Tłuszcz w klatce piersiowej
  • Tłuszcz pleców
  • Pod pośladkami (wałek bananowy)
  • Górne ramiona (skrzydła bingo)

Tłuszcz Zamrażanie dla męskiej klatki piersiowej

Wielu mężczyzn woli mieć dobrze zdefiniowane mięśnie piersiowe, a trening mięśni na siłowni poprzez ćwiczenia podnoszące ciężar, takie jak nacisk na klatkę piersiową, pomoże rozwinąć ten wygląd. Ale czasami mężczyźni nadal cierpią na "męskie cycki", ponieważ mięśnie mogą rosnąć, ale tłuszcz pozostaje.

Dzięki zamrażaniu i eliminowaniu złogów tłuszczu w sposób ukierunkowany za pomocą CoolSculpting, klatka piersiowa może zyskać bardziej stonowany i uporządkowany wygląd.

CoolSculpting dla męskiego tłuszczu brzusznego

Przenoszenie nadmiaru masy ciała wokół brzucha jest problemem zdrowotnym i estetycznym. Przechowywanie zbyt dużej ilości tłuszczu w brzuchu zwiększa ryzyko wystąpienia wielu stanów chorobowych, od problemów sercowo-naczyniowych po wysokie ciśnienie krwi, jednocześnie spowalniając produkcję testosteronu.

Dlatego tak ważne jest, aby mężczyźni kierowali się tym obszarem poprzez regularne ćwiczenia i przyjmowanie dobrze zbilansowanej diety. CoolSculpting może pomóc w przyspieszeniu procesu usuwania tłuszczu w tej strefie podatnej na problemy dzięki wysoce strategicznemu podejściu.

To sprawia, że jest to idealna metoda, aby pomóc mężczyznom uzyskać bardziej zdefiniowany sześciopak, na przykład, aby żołądek był gotowy na plażę.

Mrożące tłuszcze uchwyty miłosne dla mężczyzn

"Rączki miłosne" to kolejna nazwa tłuszczu, który gromadzi się wokół talii mężczyzny. Znany również jako "muffin top", często może uniemożliwić Ci dostanie się do ulubionej pary dżinsów. Nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym, miłosne rączki są często trudne do zmiany.

Ale CoolSculpting może skutecznie wymierzyć męskie miłosne rączki, zamrażając komórki tłuszczowe w tym wymagającym obszarze. Mężczyźni mogą stracić średnio od 20% do 25% podskórnych komórek tłuszczowych w obszarze rączek miłosnych, co sprawia, że jest to wyraźna zmiana dla tego obszaru.

Przy tak wielu możliwościach i tak wielu obszarach, w których można zastosować CoolSculpting, łatwo jest zrozumieć, dlaczego tak wielu mężczyzn zdaje sobie sprawę z tych korzyści.

Czy CoolSculpting jest trwały?

CoolSculpting dla mężczyzn jest świetny do redukcji tkanki tłuszczowej, ponieważ po leczeniu komórki tłuszczowe znikająna dobre. Jednak pacjenci powinni zawsze mieć na uwadze, że CoolSculpting nie jest leczeniem odchudzającym.

Procedura CoolSculpting po prostu zmniejsza liczbę komórek tłuszczowych w leczonym obszarze. Komórki docelowe przechodzą następnie przez wątrobę, zanim zostaną naturalnie wydalone z organizmu.

Ale Twoje pozostałe komórki tłuszczowe mogą jeszcze zwiększyć rozmiar, jeśli nie spalasz wystarczająco dużo energii. Dlatego tak ważne jest, aby po zabiegu zawsze prowadzić zdrowy tryb życia, aby uzyskać długotrwałe rezultaty.

Michał Kaczmarek

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również