img

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Od stuleci robimy wszystko, aby możliwie jak najdłużej zachować młody i piękny wygląd. Nigdy jednak nie było to tak proste, jak obecnie, gdy dysponujemy naprawdę skutecznymi środkami poprawiającymi to, co naturze niezbyt się udało. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, co najczęściej korygujemy i na jakie zabiegi decydujemy się najchętniej, gdy zależy nam na utrzymaniu młodego wyglądu.

1. Powiększanie piersi

Na liście tych, które cieszą się największą popularnością, niezmiennie wydaje się królować zabieg powiększania piersi. Poprawianie biustu odbywa się przy tym na wiele sposobów. Modne są metody mniej inwazyjne takie, jak tłuszcz i kwas hialuronowy, nie brakuje jednak również kobiet zdecydowanych na zastosowanie implantów silikonowych. Te ostatnie są zresztą znacznie bezpieczniejsze niż mogłoby się to wydawać zwłaszcza, jeśli posiadają certyfikat amerykańskiego urzędu FDA znanego z bardzo rygorystycznego podejścia. Ładny i zadbany biust od wieków jest atrybutem kobiecości, nie jest to jednak wcale jedyna część ciała, jaką chętnie zmieniamy dostosowując do naszych wyobrażeń.

2. Zmiana kształtu nosa

Kobiety niezmiennie marzą także o nosie, który będzie piękny i prosty. Okazuje się przy tym, że marzenie to jest silniejsze niż bylibyśmy skłonni przypuszczać. To właśnie dlatego operacje nosa znajdują się zaraz za tymi, które koncentrują się na powiększaniu piersi. Na uwagę zasługuje przy tym ich różnorodność, nosy są więc prostowane, skracane i zmniejszane.

3. Plastyka powiek

Wiele kobiet coraz odważniej sprzeciwia się też zwiotczałym powiekom i nieustannym workom pod oczami, których nie jest w stanie zatuszować nawet wykonany z dużą starannością makijaż. Na szczęście, chirurgia plastyczna radzi sobie dzisiaj z tym problemem, a plastyka powiek nie tylko sprawia, że oczy wyglądają piękniej, ale i przyczynia się do postrzegania całej kobiecej twarzy jako wyraźnie młodszej.

Odsysanie tkanki tłuszczowej

4. Liposukcja

Innym zabiegiem znajdującym uznanie w oczach kobiet jest modelowanie ciała poprzez pozbywanie się tłuszczu. Liposukcja nie jest już dziś zresztą zabiegiem, który wymagałby obecności anestezjologa. Rozbijanie tłuszczu nie wiąże się z bólem, z pomocą przychodzą nam bowiem niezawodne ultradźwięki.

5. Lifting twarzy

Coraz modniejszy staje się także lifting twarzy, który znajduje szerokie grono zwolenniczek nawet pomimo tego, że mamy do czynienia z posunięciem dość radykalnym. Panie są jednak gotowe na pewne poświęcenie, a właśnie taki sposób odmładzania twarzy i szyi jest obecnie uważany za jeden z najskuteczniejszych. Tym razem nie ma co liczyć na to, że obejdzie się bez blizn, pojawiają się one jednak w miejscach trudnych do dojrzenia.

Nieinwazyjnie i bez bólu – medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zmienia zresztą nasze podejście do piękna. Pozwala nam wierzyć, że atrakcyjny wygląd nie jest wcale zarezerwowany jedynie dla najbogatszych kobiet. Zabiegi wykonuje się szybko, większość z nich nie wymaga od nas rekonwalescencji, a do tego są one niemal bezbolesne. Nie trzeba też bać się cięć i szwów oraz komplikacji po zabiegu. Panie (a coraz częściej także panowie) mogą przy tym korzystać z szeregu rozwiązań. Decydują się zarówno na botoks, jak i na powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, a medycyna estetyczna cały czas proponuje im coraz to nowe opcje.

Krzysztof Armatys

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również