img

Powiększanie ust kwasem hialuronowym. Jak powiększyć usta?

Powiększenie ust kwasem hialuronowym to jeden z najbardziej popularnych zabiegów estetycznych w ostatnich latach. Właściwości kwasu hialuronowego są bardzo szerokie i wykorzystywany jest między innymi, by niwelować asymetrie ust, poprawiać napięcie skory, nawilżać, uwydatniać czerwień wargowa. Warto wiedzieć jakie wady i zalety ma powiększenie ust kwasem hialuronowym.

Powiększenie ust to najbardziej popularny zabieg z wykorzystywaniem kwasu hialuronowego. Pomimo, że sam zabieg ma służyć modelowaniu ust to większość kobiet chce ich powiększenia. Powiększenie wykonuje się, gdy usta naturalnie są zbyt wąskie i asymetryczne. Kolejny powód to starzenie się. Efektem tego procesu będzie mniejsze napięcie skóry, opadanie kącików ust, pojawienie się zmarszczek i zanik czerwieni wargowej. Zabieg z kwasem hialuronowym będzie nawilżał usta, wypełniał i poprawia ich wygląd, stają się zmysłowe.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to związek, który w organizmie występuje naturalnie. U człowieka jest między innymi w tkance łącznej i w ciele szklistym oka. Cząsteczki kwasu maja zdolność wiązania wody na świetnym poziomie aż 250 cząsteczek zwiąże jedna cząsteczka kwasu. Z wiekiem ilość się zmniejsza a tym samym poziom nawilżenia skóry będzie gorszy. Dlatego sięga się po zabiegi kosmetyczne, które maja poprawić wygląd ust, sprawić, że będą one charakteryzować się lepszą estetyką.

Będzie można doprowadzić do tego, że usta będą duże, ponętne, jędrne. Kwas hialuronowy zyskał sławę dzięki wszechstronności i wysokiej skuteczności a jednocześnie bezpieczeństwie jeśli jest stosowany. Łatwo będzie go podawać i szybko będzie można go usuwać, jeśli efekt nie będzie zadowalający. Zaletą będzie to, że zastosowanie widać od razu. Nie jest to trwały efekt, dlatego regularnie należy zabieg powtarzać. Kwas hialuronowy nie jest także skuteczną metoda odmładzania, ponieważ tylko maskuje starzenie się skóry, ale nie będzie hamował całego procesu.

Zabieg powiększania ust

Jak wygląda powiększanie ust?

Na trzy dni przed zabiegiem będzie trzeba powstrzymać się od przyjmowania aspiryny a także leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu należy unikać nagrzewania ciała a także nadmiernego wysiłku fizycznego. Przed zabiegiem trzeba zmyć z ust makijaż. Lekarz przeprowadza wywiad dotyczący chorób, obecności alergii i stosowanych leków. Odbywa się konsultacja z pacjentem, w czasie której omówiony będzie pożądany efekt wypełnienia i powiększania ust. Zabieg będzie trwał około 30 minut.

Jeśli będzie przeprowadzony w znieczuleniu to dzieje się to przy użyciu kremu albo przewodowo – dentystycznego znieczulenia. Preparat wprowadza się pod skórę za pomocą cienkiej igły. Po aplikacji lekarz masuje usta, ponieważ dzięki temu może rozprowadzić preparat i nadać odpowiedni kształt. Taki zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Zazwyczaj praktycznie od razu po zabiegu można wracać do normalnego życia, pojawić się może delikatny rumień, opuchlizna oraz krwiak.

Kiedy nie można wykonać zabiegu?

Zabieg nie będzie odpowiedni dla osób, które mają nadwrażliwość na kwas hialuronowy, stany zapalne skóry, kobiet w ciąży i w okresie laktacji, przy leczeniu antybiotykami, chorobach układu immunologicznego.

Michał Kaczmarek

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również