img

Wypełnianie zmarszczek - przeczytaj przed wyborem kwasów wypełniających zmarszczki

W wypełnianiu zmarszczek najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy i mniej znany, ale również dający efekt kwas polimlekowy. Oba te wypełniacze zmarszczek są wykorzystywane nieco inaczej, ale każdy z tych sposobów będzie skuteczny. Jaki więc najlepiej wybrać, gdy walczy się o młodą i piękną skórę?

Zmarszczki to po prostu deformacja skóry jaka następuje z wiekiem. Pierwsze można zauważyć po 25 roku życia i będą to zazwyczaj zmarszczki mimiczne. W kolejnych latach zmarszczki powstają ponieważ coraz mniej jest w naszym organizmie kwasu hialuronowego, kolagenu, elastyny. Dlatego skóra jest mało elastyczna, cienka, wysuszona, pomarszczona. Oprócz czynników wewnętrznych na powstanie zmarszczek wpływają także takie kwestie jak stresujący tryb życia, promieniowanie słoneczne, złe odżywianie, palenie tytoniu, zła pielęgnacja skóry, gwałtowny spadek wagi.

Profilaktyka - podstawa w walce ze zmarszczkami

Pojawienie się zmarszczek to tak naprawdę kwestia czasu. Jedni zauważają je wcześniej, inni nieco później, ale nie sposób całkowicie się przed nimi uchronić. Jeśli je zauważamy to trzeba będzie poprawić swoją dietę o między innymi o witaminy A, B, C, E, które unieszkodliwią wolne rodniki niszczące włókna białkowe. Picie wody oraz relaks, stosowanie odpowiednich kremów z wysokim filtrem powinny spowolnić proces pojawienia się zmarszczek. Można stosować między innymi kremy z retionidami. Jeśli jednak pojawią się pierwsze ślady, nie trzeba się przejmować, ponieważ na pomoc przyjdzie medycyna estetyczna. Najczęściej stosowanymi wypełniaczami będzie kwas hialuronowy a także polimlekowy. Oba są stosowane nieco inaczej, oba jednak będą skuteczne.

Usuwanie zmarszczek

Na zmarszczki - kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie. To składnik bezpieczny, które nie powoduje reakcji alergicznych, dlatego będzie najczęściej stosowanym, uniwersalnym wypełniaczem. Wiąże cząsteczki wody w skórze, odpowiada za jej nawilżenie oraz gładkość i sprężystość. Z wiekiem w organizmie będzie go coraz mniej i dlatego mamy więcej zmarszczek. Lekarze będą wypełniać te zmarszczki przez wprowadzenie pod skórę kwasu hialuronowego. Efekty zabiegu z kwasem hialuronowym praktycznie od razu będą zauważalne. Niweluje on zmarszczki na mniej więcej 6-8 miesięcy. Po tym czasie preparat ulega całkowitemu wchłonięciu i zabieg należy powtórzyć. Trwałość efektu zabiegu zależy od gęstości i tego jak oczyszczony jest wypełniać. Więcej informacji o zabiegu uzyskasz na https://klinikamurano.com/oferta_kwas-hialuronowy_19.html

Kwas polimlekowy

To również związek chemiczny naturalnie występujący w organizmie. Poprawia kompleksowo kondycje skóry, podawany jest głęboko w tkankę, dzięki niemu poprawia się całą objętość tkanki i doprowadza również do jej wygładzenia. Sprawdzi się u osób, które nie chcą natychmiastowego efektu, ale będzie im zależeć na tym, by efekt utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny. Na początku będzie zanikał ten efekt wypełnienia, który pojawia się na początku, ale z czasem będzie można zauważyć, że zmarszczki są wygładzone, nie występują już tak wyraźnie jak wcześniej.

Michał Kaczmarek

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również