img

Zabiegi MEDYCYNY ESTETYCZNEJ - jak rozszyfrować ich nazwy

Zabiegów medycyny estetycznej jest nam proponowanych naprawdę cała masa. Trudno czasami w tym wszystkim odpowiednio się połapać. Warto jednak dowiedzieć się coś więcej na temat tych najbardziej popularnych i na ten temat właśnie nieco więcej będziemy chcieli powiedzieć.

Zabiegi medycyny estetycznej na włosy

Mezoterapia igłowa

To zabieg, który polega na wstrzykiwaniu specjalnym pistoletem małych dawek substancji leczniczych w skórę głowy. Efekty są bardzo dobre u osób, które maja problem z wypadaniem włosów. Słabe cebulki wzmacniają się a włosy zagęszczają. Zabieg nie będzie bolesny. W celach regenerujących wykonuje się go co kilka miesięcy.

Zabiegi medycyny estetycznej na twarz

Tutaj możliwości mamy naprawdę wiele, począwszy od odżywienia i nawodnienia skory przez skuteczne likwidowanie zmarszczek, blizn potrądzikowych, przebarwienia, zamykanie naczynek i modelowanie.

Mikrodermabrazja

To zabieg, który polega na ścieraniu oraz jednoczesnym zasysaniu zrogowaciałego naskórka wraz z zanieczyszczeniami. Zabieg stymuluje skórę do regeneracji, poprawia krążenie oraz dotlenia. Usunięte są powierzchniowe przebarwienie, spłyca drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe. Dzięki temu dojdzie do oczyszczenia skóry, rozświetlenia, poprawy kolorytu, zmniejszenia porów, wygładzenia, zabieg będzie bezbolesny i zajmuje około pół godziny.

Peelingi

Tutaj wybór także jest spory. Lekarz będzie musiał dobrać peeling pod kątem rodzaju skóry. Dzięki nim można rewitalizować skórę, leczyć, ściągać pory, chronić się przed starzeniem. Do najbardziej popularnych zalicza się kwas glikolowy, peeling migdałowy. Zabiegi są bezbolesne, nie wyłączają z codziennych zajęć, pozostawiają lekkie zaróżowienie i nie są uciążliwe dla naskórka.

Cosmelan

To skuteczna terapia, dzięki której będzie można pokonać różnorakie przebarwienia w ciągu maksymalnie 20 dni. Zabieg będzie składał się z kilku faz. Lekarz wykonuje część w gabinecie a potem w domu trzeba to kontynuować.

Laserowe odmładzanie twarzy

Hydra Facial

Podczas tego zabiegu złuszczony będzie naskórek i aplikowana jest substancja aktywna. Głowica pozwala docierać w głąb skóry tym substancjom. Wprowadza się tak między innymi serum TNS, które jest połączeniem aktywnych substancji i kolagenu. Mieszanka będzie dawać świetne efekty odmładzające. Badania kliniczne wykazują, że stosowanie takiego rozwiązania poprawia jędrność tkanki skórnej, nawadnia i wzmacnia elastyczność, redukuje zmarszczki, zapobiega pojawieniu się nowych.

Laser

Zabiegi z laserem mogą czynić cuda, nie trzeba się ich obawiać, pod warunkiem, że laser będzie w rękach specjalisty. Najnowszy sprzęt dzięki frakcjonowaniu potrafi znacząco odmłodzić. Laser niszczy skórę dzięki czemu doprowadza do tego, że będzie się ona silnie regenerować. Poza tym podgrzewa kolagen. Przy użyciu lasera można doprowadzić do odmłodzenia skóry.

Depilacja laserowa

Z użyciem lasera będzie można również przeprowadzać depilację i jak można się dowiedzieć taki zabieg może przynosić rzeczywiście świetne efekty, w wielu sytuacjach doskonale się sprawdza. Usuwanie owłosienia laserem należy wykonać w kilku zabiegach, ale efekt może sięgnąć nawet 90%.

Krzysztof Armatys

Redakcja informator-medyczny.info.pl

Zobacz również